AktualnościPKE - było i jestPKE zapraszaDziałania statutuweAktywni w PKEZgłoś pomysłNasze struktury w PolsceKontaktLogowanie
STANOWISKA

STANOWISKO ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH ZAANGAŻOWANYCH W DZIAŁANIA NA RZECZ DOBREGO STANU WÓD W SPRAWIE POLITYKI WODNEJ I ZMIAN DO USTAWY PRAWO WODNE
Przedstawiciele organizacji pozarządowych zaangażowanych w działania na rzecz dobrego stanu wód w Polsce są mocno zaniepokojeni ich stanem.
Organizacje uznały, że przyczyną złego stanu wód i ekosystemów związanych z wodą jest wadliwa polityka wodna prowadzona przez kolejne Rządy RP – co najmniej od chwili opublikowania Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2000/60/UE w sprawie europejskiej polityki wodnej.

Mierzeja Wiślana - stanowisko PKE
Powróciła sprawa przekopu przez Mierzeje Wiślaną.
W załączeniu stanowisko Polskiego Klubu Ekologicznego:
- stanowisko dot. Mierzeji Wiślanej - PDF


Stanowisko PKE w sprawie zmian do projektu
PROW 2014-20

W 2014 roku rozpocznie się nowy okres finansowania również w ramach Wspólnej Polityki Rolnej. Pomimo, że Polska będzie jednym z większych beneficjentów w tym zakresie, zmiany jakie proponuje Ministerstwo Rolnictwa w Filarze II, czyli Planie Rozwoju Obszarów Wiejskich są niepokojące dla ekologów i rolników ekologicznych.
List do "Polityki"
List protestacyjny do Redaktora Naczelnego  Tygodnika Polityka, przeciwko fałszywym informacjom dotyczącym rolnictwa ekologicznego i jego produktów.