AktualnościPKE - było i jestPKE zapraszaDziałania statutuweAktywni w PKEZgłoś pomysłNasze struktury w PolsceKontaktLogowanie
PKE ZAPRASZA

 
Zgodnie z zaleceniami Walnego Zjazdu Zarząd Polskiego Klubu Ekologicznego rozpoczął prace nad statutem.
Od czasu powstania i przyjęcia pierwszego statutu zmieniły się przepisy prawa, w oparciu o które powstał dokument. Praktyka działania wykazała też, iż stworzona wiele lat temu struktura organizacji nie działa w sposób przewidywany.  Konieczne stało się dostosowanie strategicznego dla organizacji dokumentu do aktualnych warunków funkcjonowania i stanu prawnego. 
Prace nad zmianą statutu zaplanowano w kilku etapach. Pierwszym z nich są lipcowe warsztaty, na które przyjadą aktywni członkowie z różnych miejscowości w Polsce. Bazując na swoim doświadczeniu będą szukać najlepszych rozwiązań, które mają szansę  sprawdzić się również w praktyce. Nad zgodnością ze stanem prawnym i formalną poprawnością wypracowanych propozycji będzie czuwał trener, doświadczony prawnik, praktyk w doradzaniu organizacjom pozarządowym. Wybrane na dwudniowych warsztatach rozwiązania staną się podstawą do opracowania roboczej wersji statutu, która zostanie rozesłana do konsultacji do kół i okręgów.Zaproszenie poniżej:

Więcej do pobrania w formacie PDF


Polski Klub Ekologiczny od wielu lat popiera rozwój rolnictwa ekologiczne i promuje ekologiczne produkty. W tym roku Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi doceniło nasze wysiłki i zostaliśmy zaproszeni na Międzynarodowe Targi Natura Food. Poniżej zaproszeni z ministerstwa.

Więcej do pobrania w formacie PDF


 Dobiegły do końca konsultacje nad Statutem PKE. Wszystkim, którzy w nich wzięli udział ogromnie dziękuję w imieniu Zarządu. Teraz już tylko pozostało zatwierdzić i ewentualnie wnieść kosmetyczne poprawki, dlatego w tym celu zapraszam na Nadzwyczajny Walny Zjazd w Warszawie. Szczegóły w zaproszeniu:

Więcej do pobrania w formacie PDF