AktualnościPKE - było i jestPKE zapraszaDziałania statutuweAktywni w PKEZgłoś pomysłNasze struktury w PolsceKontaktLogowanie
AKTUALNOŚCI

PKE modyfikuje statut

Trwają prace nad zmianą statutu PKE zainicjowane przez Walny Zjazd Delegatów. Od czasu powstania i przyjęcia pierwszego statutu zmieniły się przepisy prawa, w oparciu o które powstał dokument. Praktyka działania wykazała też, iż stworzona wiele lat temu struktura organizacji nie działa w sposób przewidywany.  Konieczne stało się dostosowanie strategicznego dla organizacji dokumentu do aktualnych warunków funkcjonowania i stanu prawnego.

Prace nad zmianą statutu zaplanowano w kilku etapach. Pierwszym z nich są lipcowe warsztaty, na które przyjadą aktywni członkowie z różnych miejscowości w Polsce. 
Bazując na swoim doświadczeniu będą szukać najlepszych rozwiązań, które mają szansę  sprawdzić się również w praktyce. Nad zgodnością ze stanem prawnym i formalną poprawnością wypracowanych propozycji będzie czuwał trener, doświadczony prawnik, praktyk w doradzaniu organizacjom pozarządowym. Wybrane na dwudniowych warsztatach rozwiązania staną się podstawą do opracowania roboczej wersji statutu, która zostanie rozesłana do konsultacji do kół i okręgów.

Konsultacje będą miały na celu zebranie uwag, które mogą pomóc w udoskonaleniu dokumentu. Ostatecznie  statut zatwierdzi Walny Zjazd Delegatów.